Apple czy Samsung? Który smartwatch jest lepszy? [VIDEO]

W odpowiedzi na Samsung Galaxy Watch 3 Amerykanie odpowiedzieli Apple Watch 6. Który zegarek jest lepszy?

W trakcie wrześniowej konferencji Apple spore zdziwienie wywołał brak prezentacji iPhone 12. Głównym bohaterem show był natomiast nowy zegarek Apple Watch 6.

Apple odpowiedziało w ten sposób na premierę Samsung Galaxy Watch 3. Koreański zegarek trafił na rynek miesiąc wcześniej i wywołał duże zainteresowanie.

Czym jednak różnią się obie konstrukcje i który zegarek jest lepszy?

Smartwatch Apple trzyma się klasycznego kwadratowego wzoru (od 2015) i jest dostępny w wariantach 40 i 44 mm. Smartwatch Samsunga jest okrągły i dostępny w wersji 41 i 45 mm.

Ponadto Samsung Galaxy Watch 3 wrócił do wzoru z pierwszego modelu, czyli z obrotowym pierścieniem. Oba modele posiadają ekrany OLED – Apple (44 mm) 1,78-calowy, a Samsung 1,4-calowy (45 mm).

Zegarek Samsunga jest wykonany z stali nierdzewnej. W Apple to zależy od ceny – tańszy wariant wykonany jest z aluminium.

Samsung wygrywa też w kwestii żywotności baterii. W modelu 45 mm mamy baterię 340 mAh co daje do 3 dni pracy (dwa jeśli intensywnie z niego korzystamy).

Apple na tym polu zalicza niesamowitą wpadkę. Sama firma chwali się, że zegarek wytrzymuje do… 18 godzin.

Najtańszy i najmniejszy (40 mm z aluminium) zegarek Apple Watch 6 kosztuje 1899 złotych. Najdroższy (44 mm i stal nierdzewna) 3449 złotych.

Samsung Galaxy Watch 3 w najmniejszej i najtańszej konfiguracji (41 mm i brak LTE) kosztuje 1899 złotych. Wariant 45 mm z LTE to wydatek 2199 złotych.

Źródło: Samsung / Apple / Techradar.com

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i