Burza po konferencji Apple. Spotify oskarża Amerykanów o praktyki monopolistyczne

Konferencja Apple sprowadziła na firmę gniew fanów. Do tego doszły oskarżenia ze strony szwedzkiego Spotify.

Podczas konferencji Apple 15 września zapowiedziano nowe zegarki, tablety i usługi. Zabrakło prezentacji nowego telefonu iPhone 12 co zdenerwowało fanów.

Przed konferencją pojawiły się przecieki, że Apple pokaże tylko model Pro, bo boi się, że klienci nie kupią go, jeśli równolegle wydadzą model podstawowy. Ostatecznie Amerykanie nie pokazali żadnego flagowca, co rozjuszyło fanów, którzy w tym roku otrzymali tylko premierę taniego modelu SE.

To jednak nie koniec problemów Apple. Amerykanów oskarżać o praktyki monopolistyczne zaczęli dzień po konferencji Szwedzi z Spotify.

Chodzi o Apple One, czyli pakiety subskrypcji, które dają dostęp do różnych usług w obniżonej cenie. Zdaniem Spotify to zagrywka monopolistyczna i atak na konkurencję Amerykanów.

Według Szwedów Apple wykorzystuje swoją dominującą pozycję, aby faworyzować własne usługi, co jest szkodliwe dla innych dostawców.

W ramach Apple One są trzy pakiety. W podstawowej wersji daje dostęp do usług Music, Arcade, TV+ oraz iCloud (50 GB) za 24,99 złotych miesięcznie.

Dla porównania Spotify Premium kosztuje 19,99 złotych miesięcznie i oferuje tylko muzykę. Stąd zaniepokojenie popularnego serwisu z muzyką.

Firma z Cupertino na oskarżenia Szwedów odpowiedziała, że przecież ich klienci mogą sięgać po alternatywne usługi. Natomiast ich pakiety powstały, by użytkownicy ich sprzętu mogli mieć pełny dostęp do usług giganta niskiej cenie.

– Klienci mogą odkrywać i cieszyć się alternatywami do każdej z usług Apple. Przedstawiliśmy Apple One ponieważ jest to wielka wartość dla klienta i prosty sposób na dostęp do szerokiego wachlarza usług subskrypcyjnych od Apple. Będziemy rekomendować Apple One, które oszczędza pieniądze w zależności od już posiadanego pakietu usług. Jest to doskonały wybór dla każdego kto uwielbia jakąkolwiek z naszych usług i chcę dostać więcej za mniej. Jest to również doskonały wybór dla rodzin. Wybrane usługa zawarte w Apple one są również dostępne na urządzeniach innych niż Apple i możesz anulować subskrypcję kiedy tylko chcesz – brzmi oświadczenie Apple.

Źródło: Businessinsider.com

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i