Największa konferencja technologiczna w Europie w Gdańsku. Infoshare już za tydzień

23 września w Gdańsku rusza Infoshare 2000. To największa technologiczna konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej. Infoshare już za tydzień

Od 23 do 29 września Gdańsk stanie się światową stolicą nowych technologii. To właśnie wówczas rusza konferencja Infoshare 2000.

To największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie będzie transmitowane na całym świecie, a do Gdańska przybędą gwiazdy świata IT.

Jednak oprócz inwestorów z Doliny Krzemowej i czołowych światowych korporacji przybędzie również ponad 250 obiecujących startupów. Eksperci wystąpią na 9 scenach tematycznych.

Wśród najważniejszych zagranicznych gości pojawi się Audrey Tang – minister ds. cyfryzacji Tajwanu. Pani minister wystąpi na panelu dot. „Internet rzeczy”, który powinien stać się “Internetem istot”.

Ponadto pojawi się Anis Uzzaman (Pegasus Tech Ventures) – inwestor w SpaceX i Airbnb. Uzzaman opowie o tajnikach budowania startupów i wskaże typowe błędy, których przedsiębiorcy powinni unikać podczas budowania swoich biznesów.

Natomiast o umiędzynarodowieniu firm, na przykładzie w Spotify, opowie Axel Bard Bringéus (EQT Ventures/ex Spotify). Bringéus zdradzi jak gigant utrzymał tak szybkie tempo rozwoju.

Ponadto wystąpią m.in. David Shanks (NZ Classification Office) i James Rogers (SDU / LSE). Co ciekawe, swoje wystąpienie zaprezentuje też Joanne Pransky, czyli pierwsza na świecie psychiatra robotów.

Pransky przedstawi widowni swoich „pacjentów” i opowie o przyszłości, w której roboty są partnerami, towarzyszami i współpracownikami ludzi. Z kolei Robert Riener (ETH Zurich), odpowie na pytanie czy cyborgi są dla nas zagrożeniem czy szansą.

Z polskich prelegentów zobaczymy m.in. Janinę Bąk z janinadaily.com, Pawła Tkaczyka (Midea), Jakuba Biela (x-kom) i Artura Jabłońskiego (Digitalk).

Ostatniego dnia imprezy odbędzie się finał Startup Contest. Do konkursu napłynęło 677 zgłoszeń z całego globu.

Pula nagród w tym ufundowanych przez prezydent Gdańska konkursie to aż 30 tys. euro.

Źródło: InfoShare.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i