Premiera LG Wing. Koreańczycy zapowiadają też zwijane telefony [VIDEO]

LG zaprezentowało swój telefon Wing. Urządzenie ma dwa ekrany, z czego jeden obrotowy.

Dzień przed konferencją Apple LG zaskoczyło konkurencję. Koreańczycy zaprezentowali swój telefon LG Wing… z obrotowym ekranem.

Urządzenie składa się z dwóch ekranów. Jeden znajduje się nad głównym i można go obracać, uzyskując np. kąt 90 stopni, co tworzy wygląd litery „T”.

Główny ekran dysponuje przekątną 6,8 cala, rozdzielczością 1080p+ i proporcjami 20,5:9. Ekran pomocniczy ma z kolei przekątną 3,9 cala.

Obydwa wyświetlacze to panele OLED. Natomiast aparat jest schowany w obracanym module.

Według LG dodatkowy ekran ma przydać się podczas korzystania z dwóch aplikacji jednocześnie. Np. na jednym możemy wyświetlać film lub mapę podczas jazdy samochodem.

Na drugim wyświetlają się wówczas połączenia, komunikatory itd. W ten sposób powiadomienia nie kolidują z wyświetlanym obrazem na głównym panelu.

Ponadto telefon LG Wing ma być doskonałym narzędziem dla fanów tworzenia wideo. Dodatkowy wyświetlacz może bowiem pełnić funkcję gimbala (mamy tu nawet wirtualny dżojstik, który umożliwia nam kontrolowanie kadru).

Telefon posiada sześć czujników ruchu, które poprawiają cyfrową stabilizację obrazu.

Ponadto urządzenie wyposażono w procesor Snapdragon 765 5G, 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci na dane. Pojemność baterii to 4000 mAh.

Przednia kamera do selfie ma rozdzielczość 32 Mpx. Kamera główna składa się natomiast z trzech obiektywów – jeden o rozdzielczości 64 Mpx, a dwa szerokokątne – 13 Mpx i 12 Mpx.

Co ciekawe, LG Wing to dopiero początek. Pod koniec pokazu zapowiedziano kolejne „nietypowe” urządzenia.

Następnym telefonem z serii Explorer Project. Z zwiastuna wynika, że będzie to telefon z rozsuwaną konstrukcją, najpewniej z rozwijanym wyświetlaczem.

Takie rozwiązania prezentowało niedawno TCL.

Źródło: LG.com

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i