HP chce wrócić na rynek telefonów. Opatentował elastyczny telefon [FOTO]

Najpopularniejszy producent drukarek i laptopów szykuje się do powrotu na rynek telefonów. Czy HP i jego elastyczny telefon zyskają fanów?

Od premiery telefonu Elite x3 w 2016 roku HP omijał rynek smartfonów. Mimo, że biznesowy telefon z systemem Windows 10 był ciepło przyjęty, to HP nie kontynuowało podboju na rynku.

W planach był następca Elite x3, który jednak nigdy nie trafił do sprzedaży. W międzyczasie Microsoft poddał się i nie kontynuował rozwoju mobilnego systemu Windows.

Niemniej, wszystko wskazuje na to, że HP zamierza wrócić do gry w wielkim stylu. Holenderski serwis LetsGoDigital dotarło do patentu WIPO (World Intellectual Property Office) na telefon, którego właścicielem stał się właśnie HP. Wizualizacja rozbudziła nie tylko fanów firmy.

Zgodnie z opisem ma być to telefon ze zginanym wyświetlaczem w stylu tzw. muszelki.

Foto: nl.letsgodigital.org

Telefon jaki planuje stworzyć HP to elastyczny, składany telefon. Konstrukcja przypomina Razr 2019 od Motoroli, jednak wygląda znacznie ambitniej.

Zgodnie z opisem patentu HP stawia na giętki ekran OLED na ciekawie zapowiadającym się zawiasie. Na razie nie wiadomo kiedy HP miałoby przystąpić do prac na nowym urządzeniem.

Nie wiadomo też czy stary znajomy Microsoft sięgnie po system operacyjne Google Android, czy może postawi na nadchodzący Windows 10 X. Mimo, że niedawny Microsoft Surface Duo działa na systemie Google, to nie jest tajemnicą, że firma chciałaby wrócić na telefony z własnym systemem.

A to miałby umożliwić jej właśnie Windows 10 X. System jest „elastyczny” i dopasowuje się do urządzenia, na którym jest instalowany.

Pierwszym urządzeniem na jakim ma się pojawić jest tablet Microsoft Surface Neo.

Źródło: LetsGoDigital

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i