Pakiet pomocowy dla amerykańskiej gospodarki

Senat USA jednogłośnie zaakceptował bezprecedensowy pakiet pomocowy dla amerykańskiej gospodarki i obywateli. Jego łączna wartość to 2 biliony dolarów.

Izba wyższa Kongresu USA zaakceptowała projekt ustawy, która pozwoli wdrożyć w życie bezprecedensowy pakiet pomocowy dla gospodarki i obywateli szacowanego na ponad 2 bln dolarów.

Program przewiduje przeznaczenie 367 mld dol. na wsparcie małego biznesu. 500 mld dolarów ma dofinansować najbardziej poszkodowane gałęzi gospodarki, a także stany i miasta.

Każdy Amerykanin o rocznych dochodach poniżej 75 tys. dolarów otrzyma do ręki 1,2 tys. dolarów miesięcznie, czytamy w „The New York Times”. Wynika z tego, że przeciętna rodzina z dwojgiem dzieci dostanie od państwa miesięczne wsparcie w kwocie ok. 2,4 tys. dol.

Obecny pakiet jest także znacznie wyższy od analogicznego programu dedykowanego pokonaniu następstw kryzysu w 2008 r. Jego wartość nie przekroczyła 800 mld dolarów.

Donald Trump obiecał natychmiastowe podpisanie ustawy zaraz po jej zaakceptowaniu przez izbę niższą parlamentu, co ma nastąpić 27 marca.
Sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin doprecyzował, że pakiet antykryzysowy ma wspomóc amerykański biznes przez 90-120 dni. Dlatego wartość programów uruchomionych przez Biały Dom przekroczy ogółem 4 biliony dolarów.

Zobacz także: https://cai24.pl/swiat/1446/usa-kontynuuja-wojne-z-narkotykowymi-baronami/

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i