Były telefony i laptopy, czas na maseczki. Oto Apple Mask [FOTO]

Apple chce walczyć z pandemią koronawirusa. Dlatego stworzyło specjalne maseczki ochronne.

Pracownicy i partnerzy Apple niedługo dostaną zaskakujące przesyłki. To specjalne maseczki ochronne Apple Mask.

Apple stworzyło je w związku z pandemią koronawirusa. Maseczki na razie dostaną tylko zatrudnieni w koncernie znanym z telefonów iPhone czy laptopów MacBook.

Maseczki są wielokrotnego użytku, a do wyboru są dwa warianty. Pierwsza została opracowana przez zespół od designu Apple.

Foto: Twitter Mark Gurman

Drugi model to projekt zewnętrzny. Pracownicy giganta z Cupertino dostaną je w ciągu dwóch tygodni.

Projektanci, którzy stworzyli maseczki na co dzień zajmują się designem iPhone’ów i iPadów. Pierwszy model – od Apple, składa się z trzech warstw.

Apple Mask posiada regulowane paski, które można dopasowywać do uszu. Wykonano ją ze specjalnych materiałów, które odpowiadają za prawidłowe filtrowanie powietrza.

Apple Mask można prać do pięciu razy.

Druga maseczka – zewnętrznego projektu to ClearMask. To pierwsza tego typu osłona twarzy, która jest przezroczysta i została zatwierdzona do użytku przez amerykańską Agencję Żywności i Leków.

Stworzono ją z myślą o osobach z ubytkiem słuchu, co ma pozwolić na lepsze zrozumienie drugiej osoby. ClearMask opracowano we współpracy z Uniwersytetem Gallaudet w Waszyngtonie.

To specjalna placówka edukacyjna, która zajmuje się kształceniem osób mających problemy ze słuchem. ClearMask były testowane w sklepach Apple.

Źródło: Bloomberg

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i