Zakupy z dronów. Tesco i Walmart dostały zielone światło! [VIDEO]

Brytyjskie Tesco i amerykański Walmart będą dostarczać zakupy klientom przy pomocy dronów. Pilotażowy program ruszył w Irlandii i Północnej Karolinie.

Zakupy do klientów Tesco i Walmartu zaczną przylatywać. To efekt otrzymania przez firmy zgody na dostarczanie przesyłek za pomocą dronów.

To kolejni gracze, którzy pozazdrościli Amazonowi. Przypomnijmy – od września Amazon może dostarczać przesyłki przy pomocy dronów.

Amazon jako pierwszy otrzymał zielone światło od amerykańskiej Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA). Teraz w USA w analogiczny sposób zakupy będzie dostarczać Walmart.

Największa sieć supermarketów w USA będzie dostarczać zakupy przy pomocy bezzałogowych jednostek latających firmy Flytrex. To właśnie ten partner Walmartu uzyskał zgodę od FAA.

Pierwszymi klientami, którzy otrzymają zakupy za pomocą dronów są mieszkańcy Karoliny Północnej. Początkowo dostarczać je będzie Walmart z miasta Fayetteville.

Drony wykorzystywane przez Walmart będą mogły dostarczać zakupy ważące łącznie ok. 3 kg. Zasięg dronów to 5 km, a ich prędkość 50 km/h.

Niewykluczone jednak, że jeśli program okaże się sukcesem firma kupi mocniejsze maszyny.

Również za pomocą dronów dostarczane będą zakupy do klientów Tesco. Jej partnerem jest z kolei brytyjska firma produkująca drony Manna.

Pilotażowy program zostanie uruchomiony w Irlandii. Tam uprawnienia na używanie dronów do dostaw ma partner brytyjskiej sieci.

Podobnie jak w przypadku Walmartu za pomocą dronów dostarczane będę na początku drobniejsze zakupy. Drony z zakupami mają przylatywać do klientów w 30 do maksymalnie 60 minut.

Źródło: Reuters / Walmart

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i