Spisek Google. Czy popularna wyszukiwarka zniszczy demokrację?

Przeglądarka Google szpieguje prywatne rozmowy użytkowników i manipule wynikami wyszukiwania.

Portal HumansAreFree ujawnił szokujące wyniki niezależnych badań, które udowodniły manipulacje Google na światową skalę.

– Naszym celem było określenie wpływu globalnych firm technologicznych na demokrację – powiedział HAF autor badań dr Robert Epstein. Naukowiec jest liberałem, mówi jednak: – To spisek!

– Nie obchodzi mnie, kogo teraz faworyzują Google. To niedopuszczalne aby firma miała taki wpływ polityczny osiągany przez cenzurę i manipulacje wynikami wyszukiwań – oświadczył dziennikarzom Epstein.

Jak dodał: – To jest decydujący rok dla naszej wolności. Albo się przebudzimy i wydamy walkę firmom, takim jak Google, albo one zniszczą demokrację.

Epstein ujawnił, w jaki sposób Google wpływają na: „kształtowanie poglądów politycznych, preferencje zakupowe, a nawet na kogo oddamy głos w wyborach”.

Przykładem są usługi premium, które Google celowo udostępniają bezpłatnie szkołom i uczelniom, tylko po to, aby rejestrować i analizować preferencje użytkowników.

– Przeglądarka kontroluje wszystkie prywatne dane. Analizuje nie tylko wyniki wyszukiwań, ale także treść prywatnych maili, nawet usuniętych – mówi Epstein. – Jeśli od kilkunastu lat używasz Google oraz systemu operacyjnego Android, firma IT zebrała na twój temat 3 mln informacji – dodaje.

– Musicie uciekać od Google, zlikwidować Gmaila oraz zastąpić przeglądarkę Chrome – apeluje naukowiec.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i