TikTok nośnikiem niebezpiecznych treści. Rekordową popularnością cieszy się nagranie samobójstwa

TikTok rozpowszechnia niebezpieczne treści, ostrzegają użytkownicy sieci. Rekordy popularności bije nagranie samobójstwa, tymczasem administratorzy aplikacji są bezradni.

– Wśród użytkowników TikToka rekordową popularnością cieszy się nagranie samobójstwa – informuje zaniepokojony portal TheVerge należący do grupy Vox Media.

– Blokujemy linki i usuwamy posty z niedozwoloną treścią – tak brzmi informacja rzecznika chińskiej platformy komunikacyjnej. Tymczasem wbrew komunikatowi o operatywnym reagowaniu na niebezpieczny materiał film szerzy się w TikToku niczym wirus.

Z kolei gazeta „The Sun” wyjaśnia, że autorem nagrania, a zarazem samobójcą jest Ronnie McNutt ze stanu Missisipi. 33-letni weteran wojny w Iraku, zatrudniony następnie w fabryce samochodowej, targnął się na życie 31 sierpnia.

Film zdobył nagłą popularność 6 września i od tej pory miał kilkanaście milionów odsłon. Zdaniem TheVerge największe niebezpieczeństwo wynika z wieku użytkowników TikToka. Są nimi nastolatkowie i dzieci.

Już obecnie problemem jest chęć zdobycia popularności publikacjami nagrań przedstawiających nieletnich użytkowników podczas niebezpiecznych wyczynów.

Jak przypomina The Verge, w sierpniu plagą TikToka był flashmob, podczas którego nastolatki online odurzały się preparatem antyalergicznym. Także wówczas administrator chińskiej aplikacji nie poradził sobie z ryzykownym wykorzystaniem aplikacji.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i