Gazprom skarży UOKiK

Gazprom nie daje wygraną. Rosyjski koncern składa apelację od grzywny nałożonej przez UOKiK za ukrywanie dokumentacji gazociągu Nord Stream-2.

– Gazprom nie daje za wygraną i w trybie apelacji przed polski sądem chce anulowania kary nałożonej przez UOKiK – informuje agencja TASS. Szef departamentu finansowego Gazpromu powiedział mediom, że 24 sierpnia koncern wysłał odpowiednie pismo do kompetentnych instancji sądowych w Polsce.

Jak przypomina TASS, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał Gazprom grzywną w maksymalnej wysokości 50 mln euro. UOKiK oskarżył koncern i pięciu zachodnich partnerów (OMV, Wintershall, Shell; Uniper i Engie) o odmowę przekazania Polsce dokumentów dotyczących źródeł finansowania drugiej nitki gazociągu Nord Stream.

Według UOKiK Gazprom złamał w ten sposób polskie prawo antymonopolowe. Prezes urzędu oświadczył, że było to celowe działanie rosyjskiego koncernu, który mataczył w dochodzeniu UOKiK.

Według szefa departamentu finansowego Aleksandra Iwannikowa, prawnicy Gazpromu będą wykazywali, że: „żądana przez UOKiK informacja nie miała żadnego związku z prowadzonym przez urząd dochodzeniem antymonopolowym”.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i