Nowy rekord szefa Amazona. Jego majątek przekracza wszelkie granice

Majątek Jeffa Bezosa, właściciela sprzedażowego giganta Amazon przekroczył 200 miliardów dolarów. To nowy rekord wśród najbogatszych ludzi świata.

– Najbogatszy człowiek świata Jeff Bezos pobił nowy rekord. Majątek właściciela Amazon sięgnął 200 mld dol. – na co wskazuje najnowszy rating „Forbes Real-Time”. Jeszcze nigdy w najnowszej historii żaden z bogaczy nie przekroczył tak wysokiego progu finansowego.

Wynik został ustanowiony podczas sesji nowojorskiej giełdy 25 sierpnia, lecz okazał się chwilowy. Jak informują media, poranna sesja wyceniła wartość akcji Amazon na 199,7 mld dol.

Niemniej jednak, zdaniem Forbesa, trwałe przekroczenie progu 200 mld dol. przez Bezosa jest tylko kwestią czasu. Od chwili wybuchu pandemii akcje Amazon podrożały o 55 proc. i nadal zwyżkują. Natomiast majątek właściciela koncernu e-sprzdaży powiększył się w tym samym okresie o 86 mld dol.

Jak przypomina agencja Bloomberg, Jeff Bezos wykorzystując pandemiczną koniunkturę, tylko w sierpniu sprzedał milion akcji Amazon za 3,1 mld dol. Na transakcji zarobił 2,4 mld dol. Dlatego zadaniem ekspertów w 2024 r. właściciel koncernu może stać się pierwszym w historii światowego biznesu dolarowym bilionerem.

Z drugiej strony, również w sierpniu Donald Trump oskarżył internetowego giganta o nieuczciwą konkurencję z Pocztą Amerykańską. Prezydent zaproponował również obłożenie koncernu wyższym opodatkowaniem.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i