Kolejny koncern ma problemy. Po TikTok pora na Huawei?

Po blokadzie aplikacji TikTok w USA, Biały Dom uderza w chińskiego producenta iphonów. Wkrótce koncern Huawei zostanie pozbawiony prawa instalowania amerykańskich aplikacji i podzespołów.

– Sankcje Białego Domu niszczą globalny biznes Huawei – poinformowała telewizja CNN. Użytkownicy na całym świecie rezygnują z urządzeń chińskiego producenta, po tym jak USA wycofały zgodę na instalację popularnych aplikacji opatentowanych w Stanach Zjednoczonych.

Ponadto od września Huawei przestanie otrzymywać superszybkie procesory Kirin, ponieważ zawierają amerykańskie podzespoły. Zdaniem ekspertów, blokada dostaw unikalnych procesorów oznacza koniec przewagi technologicznej i popytu na chińskie urządzenia.

– W obawie przed amerykańskimi sankcjami ze współpracy z chińskim koncernem rezygnują kooperanci z całego świata – tak CNN podsumowuje kłopoty Huawei. Jak ocenia telewizja, koncern już napotyka ostrą konkurencję wewnętrzną innych producentów, m.in. firm Vivo, Oppo i Xiaomi.

Dlatego analitycy rynkowi prognozują, że 2021 r. produkcja Huawei spadnie, podobnie jak wartość rynkowa koncernu.- USA powoli uduszą biznes chińskiego producenta na całym świata – kończy CNN.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i