Google stawia na podcasty. Nadchodzi nowa aplikacja

Podcasty są coraz popularniejszą alternatywą dla radia. Google liczy na duży kawałek tego tortu.

Google rozwija swoją aplikację do słuchania podcastów. To reakcja na coraz większe zainteresowanie tą alternatywą dla klasycznego radia.

Dziś to właśnie audycje w tej formie coraz częściej odsłuchiwane są w drodze do pracy czy szkoły. Również polskie podcasty zyskują na popularności, czego najlepszym dowodem jest olbrzymia popularność audycji Remigiusza „Rocka” Maciaszka.

Google Podcast jest aplikacją prostą w obsłudze i z jasnym interfejsem. Jej dodatkowym atutem jest wyszukiwarka, która czerpie z dobrodziejstw najpotężniejszej wyszukiwarki internetowej Google.

Teraz Google przygotowuje nową odsłonę swojej aplikacji, która obecnie jest w fazie zamkniętych testów. Część z nowych opcji jednak zdążyła wyciec do sieci.
Wśród nowości jest duży redesign aplikacji, ale i nowe opcje. Wśród nich np. czarny motyw, czy integracja rekomendowanych podcastów z wyszukiwarką.

O tym jednak, czy nowe opcje, kolejne uproszczenia i zmiana wyglądu wystarczą do podebrania użytkowników Apple czy Spotify okaże się po premierze aplikacji.

W 2019 roku w polskiej prasie, Internecie i mediach społecznościowych pojawiło się na temat podcastów ponad 125,7 tys. wzmianek. W poprzednim roku było ich sporo mniej, bo tylko 86,7 tys. – wynika z danych Instytutu Monitorowania Mediów.

Ze statystyk głównego rywala Google – Spotify wynika, że ponad 50 proc. słuchaczy podcastów w Polsce ma mniej niż 30 lat. Zdecydowana większość słuchaczy wybiera słuchanie ich za pomocą telefonu (90 proc.), a najczęściej pobierane są popołudniami.

Zobacz także: https://cai24.pl/kultura/547/kultura-w-czasach-zarazy/

Źródło: AntyWeb

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i