BMW: czy iPhone zastąpi kluczyki do samochodów koncernu?

Nowy system operacyjny iPhone skrywa różne tajemnice. Wśród nich używanie telefonu jako kluczyków do auta. Funkcjonalność tę ma wdrożyć koncern BMW.

Niebawem na telefonach Apple pojawi się nowe oprogramowanie iOS 14. Już teraz zaczęto bacznie przeglądać fragmenty jego kodu. Ustalono, że telefony iPhone mają szansę m.in. zastąpić nam kluczyki do samochodu. Z kolei serwis 9to5mac odkrył, iż pierwszym producentem, który zastosować ma to rozwiązanie, jest niemiecki koncern BMW.

Apple już od dłuższego czasu pracowało nad rozwiązaniami, które pozwoliłyby zamienić iPhone w „kluczyki” do auta. Również niemiecka marka od co najmniej roku opracowywała własną technologię.

Jednak niemiecki koncern bardzo oszczędnie odnosi się do rewelacji odkrytych w kodzie nowego systemu operacyjnego Applhttp://apple.come. W odpowiedzi odsyła dziennikarzy do publikacji z grudnia 2019 roku, gdzie opisywano plany BMW w zakresie nowych technologii.

Z publikacji można dowiedzieć się np., że kluczowym aspektem innowacji miałoby być dostarczenie rozwiązań eliminujących otwieranie samochodu kluczykiem.

BMW nie jest jednak jedynym koncernem, który rozpoczął rok 2020 od niespodzianek. Np. Lotus wyprzedał już całą przyszłą produkcję hypercaru Evija na ten rok. Natomiast Micro Mobility Systems pokazało dwa nowe miejskie pojazdy elektryczne.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i